„In medialitas res – Szóbeliség és írásbeliség”

2015. május 15. péntek 10.00


A konferencia helyszíne:  Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (1088 Bp., Reviczky u. 4., III. emelet 322.)

A tavalyi első alkalom után immár hagyománnyá vált a Károlin rendezett nemzetközi mesteris konferencia. Idén május 15-én „In medialitas res – Szóbeliség és írásbeliség” címmel a KRE BTK hallgatói mellett számos hazai és több határon túli egyetem hallgató adnak számot felkészültségükről.



PROGRAM

 9.30 -         Érkezés

10.00 -         Megnyitóbeszéd : Dr. Papp Ágnes Klára, a Magyar
                  Nyelv- Irodalom- és Kultúratudományi Intézet vezetője

1.    szekció:     Elméleti szövegelés
                           Elnök: Hermann Zoltán


10.30-10.50 Bajzák Anna (KRE): A másodlagos szóbeliség irodalma és recepciója a XX. század második felében
10.55 – 11.15 Konkoly Dániel (ELTE): Szöveg, lírai hang és olvasás a római költészetben
11.20 – 11.40 Dienes Franciska (KRE): A kortárs magyar „költészet” orális aspektusai
11.45 – 12.05 Éltető Erzsébet (Pannon Egyetem): A költészet halála (?)



2.    szekció:    Monokróm
                           Elnök: Török Lajos


12.15-12.35 Jaksa Csaba (PTE): A csinosodás nyelvének hagyománya
12.40- 13.00 Mázik Orsolya (KFEN, Szlovákia): A doppelgänger motívuma Cholnoky László novelláiban
13.05-13.25 Penovác Sára (Újvidéki Egyetem, Szerbia): Kassák Lajos és Bori Imre levelezéséből


14.00-15.00     Ebédszünet



3.    szekció:     Kép-képzelet
                           Elnök: Mészáros Márton


15.00-15.20 Fritz Gergely (SZTE): Nyelv és tér: a történelmi kataklizmák megjelenítése a Mohácsi-testvérek Egyszer élünk… című előadásában
15.25-15.45 Szabó Viktória (PTE): Az újmédia-művészet és a modernizmus találkozása, Young-Hae Chang Heavy Industries Dakota című videójának elemzése
15.50-16.10 Répa Anita (KRE): A Germánia nemzetallegória nyelvi és képi megformálásának összehasonlítása 19. század végi lírai és képzőművészeti alkotások alapján
16.15-16.45 Ferenczy Nikolett (PTE?): Adaptáció, kultusz, medialitás


4.    szekció:    Jel-ncore
                          Elnök: Horváth Csaba


16.55-17.15 Venesz Anett (Pannon Egyetem):Irónia, identitás, műfaj (Szabó Magda: A pillanat)
17.20-17.40 Füzi Péter (ELTE): Médiumok és kockák közt ugrálva
17.45-18.05 Malek Ízisz (KRE) A történetmesélés identitásalakító szerepe Dragomán György Máglya című regényében
18.10-18.30 Kappeller Rita: Versnyelvi módosulások Kányádi Sándor lírájában

Ebben a kategóriában nincsenek cikkek. Ha megjelennek ezen az oldalon az alkategóriák, akkor azok tartalmazhatnak cikkeket.

Következő események


Összes esemény

Napi biztatás

Napi jegyzet a Kossuth-on

Egyesített Bibliaolvasó

Nyelvvizsgaközpont

Közösségi Média

Sport a Károlin

Sport a Károlin