Megjelent Tomka János és Bőgel György új könyve
A 2008-as gazdasági válság kitörése után egyre aktuálisabbá vált a kérdés: vajon üzleti szempontból racionális-e az etikus magatartás? Erre a problémára keresi a választ a Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó gondozásában megjelent „Megéri jónak lenni? – A Biblia és a menedzsment II.” című Tomka János – Bőgel György-kötet, mely bibliai történeteket hív segítségül modern vállalatvezetési dilemmák megoldásához. A szerzők bemutatják, hogy sokszor nehéz meghúzni a határt jó és rossz között, és lényegre törő okfejtéssel, több szempont egyidejű megvilágításával invitálják izgalmas, közös gondolkodásra az olvasót.
A jelenkori gazdasági életből vett esetek és hozzájuk kapcsolódó bibliai történetek segítségével keresi a választ Tomka János és Bőgel György új kötete arra a kérdésre, hogy vajon megéri-e jónak lenni az üzleti életben. Különösen aktuálissá vált ez a probléma a 2008-as gazdasági válság kitörése után, mivel az etikus döntések iránti igény egyre gyakrabban fogalmazódik meg a gazdasági szereplők felé. A Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó gondozásában megjelent, októbertől kapható kötet egyetemi oktató szerzői a kizárólagos válaszok helyett közös gondolkodásra hívják az olvasót. A könyv szerves folytatása a 2010-ben megjelent „Vezetés egykor és most – A Biblia és a menedzsment” című kötetnek.
A tíz tárgyalt esettanulmányban olyan klasszikus témákat vetnek fel, mint például a jövőbeni haszon érdekében elviselhető áldozat, a látszat és a valóság elszakadásának következményei, valamint a vezetői hatalommal való visszaélés kérdése. A döntési helyzetek komplexitását a közérthetően elmesélt bibliai történetek, morálfilozófiai és játékelméleti okfejtések segítenek megvilágítani. Az olvasmányos kötet segítségével mindenki számára átélhetővé és megérthetővé válnak olyan problémák, amelyekkel egy nagy multinacionális vállalat vezetője találkozik. Az etikai állásfoglalások nem kizárólagosak, a szerzők annak bemutatására törekszenek, hogy a legtöbb helyzetben nem lehet nyertes-nyertes megoldást találni, így a döntéseknek többnyire elkerülhetetlenül lesznek vesztesei is.
A 368 oldalas, keményfedeles könyvhöz Bölcskei Gusztáv püspök és Reményi Csaba, az Oracle Hungary ügyvezető igazgatója írtak előszót. A „Megéri jónak lenni? – A Biblia és a menedzsment II.” című kötet a vállalati vezetők mellett az államigazgatásban, az oktatásban és a kultúra különböző területein dolgozó szakemberek számára is hasznos olvasmány. Izgalommal forgathatják azok is, akik érdeklődnek a bibliai történetekben rejlő döntési dilemmák, valamint a vállalatvezetés aktuális kérdései iránt.
A szerzőkről
Dr. Bőgel György a CEU Business School tanára. Szakterülete a vállalatvezetés és -szervezés. Jelenleg legtöbbet az infokommunikációs szektorral, informatikai vállalatok stratégiájával, az információs technológia fejlődésének a vállalati irányítási rendszerekre gyakorolt hatásával foglalkozik. Kilenc szakkönyv és mintegy százhúsz szakcikk szerzője. Előző könyvét „Terepszemle: tanulmányok és feljegyzések az infokommunikációs világról” címmel adta ki 2012-ben a Typotex Kiadó. Blogja a T-Systems honlapján olvasható (http://blog.t-systems.hu/author/bogelgyorgy/).
Dr. Tomka János villamosmérnökként és mérnöktanárként a Budapesti Műszaki Egyetemen végzett, PhD-fokozatát is itt szerezte tudásmenedzsment témában. 1993 óta dolgozik a KPMG-nél, az informatikai tanácsadási részleg vezető partnere, majd Chief Operating Officer. Jelenleg a KPMG Akadémia ügyvezető igazgatója, illetve főiskolai tanár a Károli Gáspár Református Egyetemen. „A megosztott tudás hatalom” című könyve 2009-ben jelent meg a Harmat Kiadó gondozásában. A KPMG-blog Menedzsment rovatának rendszeres szerzője (http://blog.kpmg.hu/category/menedzsment/).
A könyv megvásárolható a Pedellus Tankönyvboltban:
1143 Budapest, Szobránc u. 6–8.,
Nyitva tartás: h–cs: 9-17, p: 9-14
A könyv ára: 6.200 Ft