JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2024. augusztus 22. pótjelentkezés: 2024. szeptember 3.
A pedagógus továbbképzés célja a tanárok és az iskolai oktatásba bekapcsolódó egyéb diplomások felkészítése a vizuális kultúra, vizuális nevelés egyes területeinek oktatására. A hatvanórás képzés elvégzése nem jogosít fel új tantárgy oktatására, hanem a meglévő végzettségek területein teszi lehetővé a vizuális kultúrához kapcsolódó módszerek hatékonyabb alkalmazását.
A képzés saját élmény alapján, gyakorlati hangsúlyokkal ismerteti meg a hallgatókat a különböző kulturális hagyományok átadásának módjaival.
Képzési idő: 60 óra
Meghirdetett munkarend: levelező
A képzés csak önköltséges finanszírozási formában indul.
Az önköltség mértéke: 60 000 Ft (az útiköltséget és szállásdíjat nem tartalmazza.)
Fizetési határidő:
Főbb ismeretkörök: A vizuális jelrendszerek kulturális antropológiai kontextusban (művészetantropológiai vallásantropológiai, ökológiai és környezetantropológiai kontextusok). Személyközpontú, tárgyközpontú, látványközpontú, élményközpontú vizuális nevelés, művészetalapú tanulás, iskola, kutatás (arts based school, arts based research). Módszertani kérdések (keret, légkör, feladat, reflexió, kompetencia, épített környezet). „Tárgy- és környezetkultúra”, képzőművészet és kifejezés. Médiumok: színházi, fotó-, film- és médiaelemzések, reklám.
Képzés helye:
Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (1088 Budapest, Reviczky utca 4.)
A képzést gondozó szervezeti egység:
Művészettudományi és Szabadbölcsészeti Intézet, Művészettudományi és Művészetpedagógiai Tanszék
Kapcsolattartók:
Temesvári Tímea intézeti ügyintéző
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
+36-30/782-8308
Albert István (Tanulmányi Osztály)
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.,
+36 (1) 483 29 23; +36 30 5890920
Képzési tematika
Az elsősorban a vizuális művészetekre reflektáló 60 órás tanfolyam a képző-, ipar- és népművészettel való nevelésre, a művészetalapú tanulás elméleti és módszertani kérdéseivel való tapasztalati találkozásra, valamint ezek elméleti-gyakorlati diskurzusainak bemutatására fókuszál. A képiség és a vizualitás problematikájára, valamint a képi, ipar- és népművészetekre reflektáló képzés elsősorban azokat az érdeklődő tanárkollégákat várja, akik a mindennapi munkájukba be kívánják építeni ezt a témakört. A képzésen a vizuális kultúrának a nevelésben betöltött szerepére, a vizuális jelrendszerek kulturális antropológiai diskurzusaira, az egyes művészeti területek történeti és elméleti dimenzióira, a költészet és a képiség viszonyára, a képi medialitás problematikájára (szinkrón és diakrón nézetben), valamint a tárgy- és környezetkultúrára reflektálunk. A gyakorlati foglalkozások és megbeszélések ezen témák alkalmazását, praktikumát vannak hivatva kibontani az egyéni aktivitáson keresztül. A program ajánlható a pedagógusok mellett minden olyan érdeklődőnek, aki szívesen adaptál a vizualitáshoz, képiséghez kapcsolódó pedagógiai módszereket a tevékenységébe. A képzésen való eredményes részvételhez nem szükséges mélyebb elméleti előképzettség, művészi tehetség, illetőleg jártasság a művészetek és a média területén.
A képzés során a résztvevők számára a képzés háromféle munkamódszerrel zajlik. Előadás (kb. egyharmad arányban), szeminárium és gyakorlat (kb. kétharmad arányban). Az előadások egy része interaktív előadás, ahol az előadók az előadás során folyamatosan figyelemmel vannak a résztvevők véleményére, hozzászólásaira. A szemináriumok során a közös munka egyéni és csoportos formában zajlik. A gyakorlatok során műalkotás-előállítás, elemzés, interpretáció történik. Az egyes tematikai egységes zárása munkamódszertől eltérően más és más. Előadás esetében az interaktivitás ellenőrzése, szeminárium és gyakorlat esetén egyéni és csoportos elemzések és ezek közös értékelése történik. Az értékelési szempontok kialakításánál az aktivitást, a reflexiós készséget és képességet, az önálló munkára való alkalmasság ellenőrzését, és tanultak gyakorlatban történő alkalmazásának készségét tartja a program szem előtt. A program megkívánja a közös értékelésében való aktív, reflektív részvételt.
A jelentkezés feltétele:
Egyetemi és/vagy főiskolai végzettség (szükséges szakképzettség: tanító, általános vagy középiskolai tanár, szociálpedagógus, gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, vallástanár, hitoktató, katekéta-lelkipásztori munkatárs, pszichológus, mentálhigiénikus, művész).
A képzés részismereti képzés formájában felvehető olyan érdeklődőknek is, akiknek nincsen pedagógus-végzettségük.
A kurzus költsége: 60.000 Ft.
KRE BTK Tanulmányi Osztály
1088 Budapest, Reviczky utca 4.
Jelentkezés módja:
elektronikus úton: https://btk.kre.hu/btkfelveteli
Minőségbiztosítási tevékenység összegzése 2018-2019
Minőségbiztosítási tevékenység összegzése 2019-2020
Tisztelettel várjuk jelentkezésüket!