2024. október 22. és november 12. között a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara adott otthont a Koreai Kulturális Központ Koreai Szalon címet viselő, négy előadásból (Az egységes tudománytól a technikafilozófiáig, A mesterséges intelligencia az új ipari forradalom korában, Hogyan formálja a demokráciát a mesterséges intelligencia?, Hová tart a művészet és technológia kapcsolata?) álló, a mesterséges intelligencia különböző aspektusait boncolgató előadás-sorozatának.
Az előadásokat követően egy-egy hazai gondolkodó osztotta meg benyomásait a hallottakról, és moderálta a közönség részéről a kérdéseket.
Az előadók Choe Jae-chun, ökológus, filozófus, a szöuli Ewha Womans University professzora, Park Taewoong, a Hanbit Media igazgatótanácsának elnöke, Seulki Lee-Geiller, a Yale Egyetem Társadalmi és Politikai Tanulmányok Intézetének munkatársa és Park Kooyong a dél-koreai Csonnam Nemzeti Egyetem professzora, kérdezőik pedig Pléh Csaba pszichológus és nyelvész, Lovász Ádám filozófus és társadalomelméletíró, Boros Gábor, a KRE Széchenyi-díjas egyetemi tanára és Kőszeghy Flóra építész-képzőművész voltak.